RSS feed for Robin
  • Not Alone in Here

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★

  • Shadowed

  • Blanketyy

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Carole & Tuesday

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Extra Ordinary

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Hole in the Ground

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Fyre

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Whistler

    ★½

  • The Christmas Chronicles

  • Bird Box

    ★½

  • The Haunting

    ★★★½

  • Malevolent

    ★½

  • The Hug

  • Apostle

    ★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Halloween

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • He's Out There

    ★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Cam

    ★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

  • Await Further Instructions

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

  • The Farm

  • Unfriended: Dark Web

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Benji

    ★★

  • The Quiet Room

    ★★★½

  • Unsane

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

  • Winchester

    ★½

  • White Fang