• Prey

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

  • Lightyear

    ★★½

  • Ms. Marvel

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Kimi

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Hawkeye

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Village Bride

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

  • Resident Evil: Infinite Darkness

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War