Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
Edit this entry  
01
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
Edit this entry  
01
Team Thor

Team Thor

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

2022
×
Edit this entry  
25
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Fractured

Fractured

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
CODA

CODA

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Edit this entry  
19
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
18
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
Read the review Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
Read the review Edit this entry