• The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • James vs. His Future Self

    ★★★★★

  • The Beach House

    ★★★

  • American Son

    ★★★½

  • Harriet

    ★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Kitchen

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Anna

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Shaft

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★½

  • Little

    ★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½