• The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Cats

    ★½

  • 1917

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Bar Fight

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Guest of Honour

    ★★½

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • Killerman

    ★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★½

  • Blood on Her Name

    ★★★

  • Mystery of the Night

    ★★★½

  • You Don't Know Me

    ★★★½

  • Une bombe au coeur

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Rachel

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Sadako

    ★★

  • Particles

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Super Deluxe

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • The Miracle of the Sargasso Sea

    ★★★½

  • Knives and Skin

    ★★★★

  • Idol

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • We Are Little Zombies

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Koko-di Koko-da

    ★★

  • Extreme Job

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★½

  • Chiwawa

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • No Mercy

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Welcome to Marwen

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Shrek Retold

    ★★★

  • G Affairs

    ★★

  • MJ

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Ode to Nothing

    ★★★★½

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★½

  • Louder! Can't Hear What You're Singin', Wimp!!

    ★★★½

  • The Prey

    ★★★½

  • Woman in Stall

    ★★★★½

  • The Rizzle

    ★★½