• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Spine of Night

    ★★★

  • Us Again

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½