YungCrapsPlayer has logged 310 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marnie

Marnie

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Summertime

Summertime

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juliet of the Spirits

Juliet of the Spirits

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry