• Cry Macho

  • Malignant

  • The Card Counter

  • The Green Knight

  • Old

  • No Sudden Move

  • Mare of Easttown

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • On the Rocks

  • Lovers Rock

  • The Kid Detective

  • Another Round

  • I Care a Lot

    ½

  • Nomadland

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Fatal Affair

  • The Old Guard

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Forty-Year-Old Version

  • Zola

  • Miss Juneteenth

  • Time

  • Pillars

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Queen & Slim

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Haunt

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Tommaso

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★