yunglackdollas has logged 257 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Skyfall

Skyfall

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
Read the review Edit this entry  
20
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
Read the review Edit this entry  
20
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honkytonk Man

Honkytonk Man

1982
×
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
Edit this entry  
16
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
Read the review Edit this entry  
15
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
Read the review Edit this entry  
14
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
Read the review Edit this entry  
13
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
Read the review Edit this entry  
12
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saint Jack

Saint Jack

1979
×
Read the review Edit this entry  
06
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
Read the review Edit this entry  
05
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
Read the review Edit this entry  
04
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
Read the review Edit this entry  
04
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
Edit this entry  
02
Variety

Variety

1983
×
Read the review Edit this entry  
01
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Working Girls

Working Girls

1986
×
Edit this entry  
31
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Celebration

The Celebration

1998
×
Read the review Edit this entry  
25
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
Read the review Edit this entry  
24
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
Read the review Edit this entry  
21
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
Read the review Edit this entry  
18
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
State and Main

State and Main

2000
×
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Creed

Creed

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry