yunglackdollas has logged 32 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
Edit this entry  
31
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
31
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
30
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Prophet

A Prophet

2009
×
Edit this entry  
28
No Fear, No Die

No Fear, No Die

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
Born to Kill

Born to Kill

1947
×
★★
Edit this entry  
22
Persona

Persona

1966
×
Edit this entry  
21
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
Read the review Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
An Unmarried Woman

An Unmarried Woman

1978
×
Read the review Edit this entry  
11
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
Edit this entry  
09
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
Edit this entry  
06
Klute

Klute

1971
×
★★★
Edit this entry  
05
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Edit this entry  
05
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
Read the review Edit this entry  
04
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Read prior review Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry