• The House

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★★

  • Landschaft: Poesia Romântica

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Le Temps Passe

    ★★★★

  • MOTHER

    ★★★½

  • Paisagem é Narrativa

    ★★★½

  • Republic

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Recountal

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • Freeze Frame

    ★★★½

  • The Other Lamb

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Summer Ball

    ★★★½

  • Flesh

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Pacarrete

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Guaxuma

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★★

  • Dead Pigs

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Skins

    ★★★

  • It’s Never Nighttime in the Map

    ★★★

  • My Little Pony: Equestria Girls - Legend of Everfree

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • A Monster Calls

    ★★★

  • Antiporno

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Julieta

    ★★★½

  • My Little Pony: Equestria Girls: Friendship Games

    ★★★★

  • Big Eyes

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Road Within

    ★★★

  • Fifteen

    ★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★