Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alice

Alice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Orlando

Orlando

1992
×
★★★½
Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Amour

Amour

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pacarrete

Pacarrete

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry