RSS feed for ゚✧(。♡‿♡。)・゚✧
  • Psycho-Pass 3 Movie: First Inspector

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Haunt

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Kitchen

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½