Sort by

Yusuf has logged 1,559 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Great Water

The Great Water

2005
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Edge of Heaven

The Edge of Heaven

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sen Ne Dilersen

Sen Ne Dilersen

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mud

Mud

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
CMYLMZ

CMYLMZ

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Time Machine

The Time Machine

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Brain

The Brain

1988
×
★★½
Edit this entry  
29
The Return

The Return

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Spinners

Spinners

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encounter

Encounter

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clown

Clown

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Bachmann and His Class

Mr. Bachmann and His Class

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Perfidious Byzantine

Perfidious Byzantine

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Angels'Shepherd

Angels'Shepherd

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Fateless

Fateless

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Atlantis: The Lost Continent

Atlantis: The Lost Continent

1961
×
★★½
Edit this entry  
25
Flag Day

Flag Day

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doğum

Doğum

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yemekteydik ve Karar Verdim

Yemekteydik ve Karar Verdim

2016
×
★★
Edit this entry  
25
The Case of the Whitechapel Vampire

The Case of the Whitechapel Vampire

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Birayen Bedengiye

Birayen Bedengiye

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Snows of Kilimanjaro

The Snows of Kilimanjaro

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death in Venice

Death in Venice

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Dream a Little Dream

Dream a Little Dream

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night Shifts

Night Shifts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Confession

The Confession

2001
×
★★★
Edit this entry  
22
Nausea

Nausea

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider

Spider

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★★
Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Şalvar Davası

Şalvar Davası

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Silence

The Silence

1963
×
★★★★
Edit this entry