Bopp has logged 523 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tale About the Dead Princess and Seven Strong Men

The Tale About the Dead Princess and Seven Strong Men

1951
×
★★
Edit this entry  
07
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Keep Cool

Keep Cool

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Brave

Brave

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Embers

Embers

×
Edit this entry  
17
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Gospel According to Matthew

The Gospel According to Matthew

1964
×
Read prior review Edit this entry  
30
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry