• The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • The Sun Rises Down Below

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

  • Space Jam: A New Legacy

  • Legend of Destruction

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Knives Out

  • Judy

    ★★★★

  • Sid & Judy

    ★★★★

  • Parasite

  • Going to Sleep

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Cause of Death

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Shrek Retold

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Suspiria

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bao

  • Ready Player One

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Spielberg

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Foxtrot

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Nothing Is Over

  • Lev

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

  • Passengers

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Jason Bourne

    ★★

  • And That's It.

    ★★★★★

  • The Infiltrator

    ★★★★

  • Nerve

    ★★

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • The Fellowship Of The Carlo

  • One Week and a Day

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Rabin in His Own Words

    ★★★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Sausage Party

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★