Mari has logged 174 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little

Little

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jonathan

Jonathan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry