• Upgraded

    Upgraded

    ★★★½

    i’m a camila truther so i’m biased  🤷‍♀️

  • Chungking Express

    Chungking Express

    ★★★★★

    you did it again… you keep doing it

  • Juice

    Juice

    ★★★★

    kept asking if anyone died and my roommate would tell me

  • Bottoms

    Bottoms

    ★★★★★

    I LOVE YOU AYO!!! I LOVE YOU HAVANA!!! I LOVE YOU RUBY!!!!

  • After Everything

    After Everything

    ½

    would have gotten 5 stars if it wasn’t filmed in portugal.

  • Fallen Angels

    Fallen Angels

    ★★★★★

    very angry i put this off for so many years 😭

  • Train to Busan

    Train to Busan

    ★★★★★

    amazing. better the second time. my roommate hated it and this is why men’s opinions don’t matter 🫶🏼

  • The House Bunny

    The House Bunny

    ★★★★

    YESSSSSSSSS

  • Saltburn

    Saltburn

    ★★

    step up from pyw but that bar was in hell

    i originally gave this 3 and 1/2 stars but now that i’ve sat with it i’ve decided it was bad enough to not get my sympathy 3+ star rating because i have morals and can’t lie to you people

  • Crazy Rich Asians

    Crazy Rich Asians

    ★★★★★

    this is my anne with an e imagine if we had two more :(

  • May December

    May December

    ★★★★

    deeply haunting and unsettling

  • Everything Everywhere All at Once

    Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

    i would do this for my mom but she wouldn’t do it for me and i’m gonna be crying for the next few weeks over it. also i felt safe at the end and mitski started singing and i became hysteric again.