Lia has logged 19 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Onmyoji: The Yin Yang Master

Onmyoji: The Yin Yang Master

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fall

The Fall

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry