• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★½

  • Moxie

    ★★★★½

  • And Then

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★½

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

    ★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Canvas

    ★★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • A New York Christmas Wedding

    ★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Greyhound

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★★★

  • The Claudia Kishi Club

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

    ★★★★

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Klaus

  • Miss Virginia

    ★★★½

  • Jexi

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Straight Up

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★