• Minions: The Rise of Gru

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Cypress Hill: Insane in the Brain

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • We Need to Talk About Cosby

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Dopesick

    ★★★★

  • Antlers

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • V/H/S/94

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Gaia

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • Wrong Turn

  • The Marksman

    ★★

  • Music

    ½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Fatman

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★½