RSS feed for z_alexander
  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Becoming

  • Beastie Boys Story

  • Extraction

    ★★★★

  • The Last Dance

  • Vinyl Nation

  • The Scheme

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

  • The Hunt

    ½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Lamp Life

  • Vick

  • Lance

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • On the Record

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Underwater

    ★★

  • Dolittle

    ★★

  • Togo

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Belichick & Saban: The Art of Coaching

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Lindsey Vonn: The Final Season

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Noelle

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Primal

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Black and Blue

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Countdown

  • Kill Chain

    ★½

  • QT8: The First Eight

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Code 8

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★

  • Harriet

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★½