Zach has logged 18 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Losers

The Losers

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry