Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Minions

Minions

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twins

Twins

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Control

Control

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dancing with the Birds

Dancing with the Birds

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
The Matrix Revisited

The Matrix Revisited

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Downsizing

Downsizing

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mister America

Mister America

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell

Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell

2008
×
★★★½
Edit this entry  
31
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry