• The Northman

  • Deep Water

  • X

  • The Lost City

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Outfit

  • Marry Me

  • Pam & Tommy

  • Jackass Forever

  • Scream

  • The Super Bob Einstein Movie

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Mixtape

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Night Teeth

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

  • Cyrano

  • The Power of the Dog

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Vacation Friends

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Lamb

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Werewolves Within

  • India Sweets and Spices

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier