Sort by

Zach (maj, highest levs) has logged 82 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sect

The Sect

1991
×
★★½
Edit this entry  
28
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Kiss the Girls

Kiss the Girls

1997
×
★★½
Edit this entry  
27
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Edit this entry  
24
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★
Edit this entry  
24
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★½
Edit this entry  
24
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Edit this entry  
23
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★½
Edit this entry  
22
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★
Edit this entry  
21
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★★
Edit this entry  
21
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★½
Edit this entry  
20
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★½
Edit this entry  
17
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★½
Edit this entry  
16
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★
Edit this entry  
15
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Edit this entry  
15
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
Read the review Edit this entry  
15
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★
Edit this entry  
14
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Edit this entry  
14
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★
Edit this entry  
13
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★½
Edit this entry  
12
Frailty

Frailty

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry