Sort by

Zach has logged 164 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hallelujah the Hills

Hallelujah the Hills

1963
×
★★★
Edit this entry  
30
The Pornographer

The Pornographer

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Grim

Grim

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Ghost

Ghost

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
Monochrome Head

Monochrome Head

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Something Different

Something Different

1963
×
★★★
Edit this entry  
29
Pacific Angels

Pacific Angels

2018
×
Edit this entry  
29
Secrets Behind the Wall

Secrets Behind the Wall

1965
×
★★★½
Edit this entry  
29
I Dream in Another Language

I Dream in Another Language

2017
×
Edit this entry  
29
Christine

Christine

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Empire of Passion

Empire of Passion

1978
×
★★★★
Edit this entry  
28
Desert Killer

Desert Killer

1953
×
Edit this entry  
28
Dudes

Dudes

1987
×
★½
Edit this entry  
28
Everything Visible Is Empty

Everything Visible Is Empty

1975
×
★★★½
Edit this entry  
28
Darling, Do You Love Me?

Darling, Do You Love Me?

1968
×
★★½
Edit this entry  
28
removed

removed

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
Memories Lost and Found III

Memories Lost and Found III

2017
×
Edit this entry  
28
1x7

1x7

2018
×
Edit this entry  
28
Hail, Sarajevo

Hail, Sarajevo

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Service

Service

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
Pickle Surprise

Pickle Surprise

1989
×
½
Edit this entry  
27
The Enchanted Drawing

The Enchanted Drawing

1900
×
★★★½
Edit this entry  
27
Thanatopsis

Thanatopsis

1962
×
★★★½
Edit this entry  
27
White Hole

White Hole

1979
×
★★★
Edit this entry  
27
Phantom

Phantom

1975
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blood Wedding

Blood Wedding

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Persian Pickles

Persian Pickles

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Street of No Return

Street of No Return

1989
×
★★½
Edit this entry  
26
Carmencita

Carmencita

1894
×
Edit this entry  
26
Annie Oakley

Annie Oakley

1894
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chinese Laundry Scene

Chinese Laundry Scene

1894
×
Edit this entry  
26
Trapeze Disrobing Act

Trapeze Disrobing Act

1901
×
Edit this entry  
26
From Show Girl to Burlesque Queen

From Show Girl to Burlesque Queen

1903
×
Edit this entry  
26
The Roman Orgy

The Roman Orgy

1911
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Very Fine Lady

A Very Fine Lady

1908
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Sad Man

The Sad Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Prometheus

Prometheus

1992
×
★★★
Edit this entry  
26
Sisyphus

Sisyphus

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
No One Remains Virgin: Under the Lion Crotch

No One Remains Virgin: Under the Lion Crotch

2011
×
Edit this entry  
26
Poem

Poem

1972
×
★★★½
Edit this entry  
26
Doggy Love

Doggy Love

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Slow Sex

Slow Sex

2013
×
Edit this entry  
26
Stop Peeping

Stop Peeping

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cassis

Cassis

1966
×
Edit this entry  
26
Placido

Placido

1961
×
★★★★
Edit this entry  
25
Girl with Hyacinths

Girl with Hyacinths

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Necrology

Necrology

1970
×
★★★★
Edit this entry  
25
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★½
Edit this entry