ZacharyBinx has logged 1,459 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Acts of Love

Acts of Love

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cured

Cured

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
For the Left Hand

For the Left Hand

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Moving in 2008

Moving in 2008

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Return: Life After ISIS

The Return: Life After ISIS

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boardinghouse

Boardinghouse

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Jack Be Nimble

Jack Be Nimble

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Landlocked

Landlocked

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
King Car

King Car

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cosmic Dawn

Cosmic Dawn

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
To the Moon

To the Moon

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nuclear Family

Nuclear Family

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
After Blue (Dirty Paradise)

After Blue (Dirty Paradise)

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Daughter of a Lost Bird

Daughter of a Lost Bird

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
We Burn Like This

We Burn Like This

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Untitled Krimes Documentary

Untitled Krimes Documentary

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Manor

The Manor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Disfluency

Disfluency

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Everything in the End

Everything in the End

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
On the Divide

On the Divide

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fireboys

Fireboys

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Uprooted: The Journey of Jazz Dance

Uprooted: The Journey of Jazz Dance

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Laetitia

Laetitia

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Controlling Britney Spears

Controlling Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
My Name Is Pauli Murray

My Name Is Pauli Murray

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Through the Glass Darkly

Through the Glass Darkly

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Building a Bridge

Building a Bridge

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dating & New York

Dating & New York

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Black Power: A British Story of Resistance

Black Power: A British Story of Resistance

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Edit this entry  
20
Subnormal: A British Scandal

Subnormal: A British Scandal

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Uprising

Uprising

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★½
Edit this entry