• The Batman

  • Call Jane

    ★★★★

  • 892

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★½

  • A Love Song

    ★★★★

  • Fresh

    ½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★★½

  • American Underdog

    ★★★½

  • A Journal for Jordan

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Swan Song

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The First Wave

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Wolf

    ★★★

  • Squid Game

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★★

  • Jagged

    ★★★½

  • Charlotte

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Desperate Hour

    ★★½

  • Dashcam

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Starling

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Julia

    ★★★

  • Encounter

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½