Sort by

Zach Gilbert has logged 64 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Witch Hunt

Witch Hunt

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Charli XCX: Alone Together

Charli XCX: Alone Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Violet

Violet

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien on Stage

Alien on Stage

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Offseason

Offseason

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Witch Hunt

Witch Hunt

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Feast

The Feast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stop and Go

Stop and Go

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Here Before

Here Before

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The End of Us

The End of Us

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Potato Dreams of America

Potato Dreams of America

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
French Exit

French Exit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stop and Go

Stop and Go

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry