• Nope

    ★★★★

  • The Man From Toronto

    ★★½

  • Rubbers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Louise

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Schumacher

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Awake

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Metagame

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Rhubarb

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Make Me a Sandwich

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Compulsive Liar

    ★★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★