• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Invader Zim: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Perfect Date

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

  • Hell Fest

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Slender Man

    ½

  • Extinction

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • El Angel

    ★★★★★

  • Evil Genius

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½