Sort by

Ellie has logged 27 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Showbiz Kids

Showbiz Kids

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry