Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★½
Edit this entry  
04
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
24
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Edit this entry  
05
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★½
Edit this entry  
10
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Edit this entry