zachhayes has logged 248 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

Lone Wolf and Cub: White Heaven in Hell

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

1973
×
★★★★
Edit this entry  
07
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghiblies: Episode 2

Ghiblies: Episode 2

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

1972
×
★★★★
Edit this entry  
02
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Living Skeleton

The Living Skeleton

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Executioner

The Executioner

1963
×
★★★★
Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Goke, Body Snatcher from Hell

Goke, Body Snatcher from Hell

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Memories

Memories

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Zatoichi the Outlaw

Zatoichi the Outlaw

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gourd and Evil

Gourd and Evil

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry