Zach has logged 34 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Together

Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Speed

Speed

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry