Zach has logged 217 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Domino

Domino

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Popeye

Popeye

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Judy

Judy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry