• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • Unhinged

  • Bloodshot

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Midway

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Overcomer

    ★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • The Kitchen

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • The Intruder

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ½

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Captive State

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★