• The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Little Fish

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • #Alive

    ★★½

  • 8:46

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • 5Gang: A Different Kind of Christmas

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½