Sort by

Zach has logged 326 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Ouija

Ouija

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Edit this entry  
21
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Open Windows

Open Windows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
Transcendence

Transcendence

2014
×
★½
Edit this entry  
06
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★½
Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Stretch

Stretch

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pixel Poetry

Pixel Poetry

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The November Man

The November Man

2014
×
★★
Edit this entry  
13
The Lookalike

The Lookalike

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
World of Warcraft: Looking For Group

World of Warcraft: Looking For Group

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry