Sort by

Zach has logged 45 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★½
Edit this entry  
29
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
+1

+1

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
23
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
Skinwalker Ranch

Skinwalker Ranch

2013
×
Edit this entry  
20
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Kanye West's New Testament

Kanye West's New Testament

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★½
Edit this entry  
15
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Calvary

Calvary

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mystery Team

Mystery Team

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
Edit this entry  
10
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rich Hill

Rich Hill

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★½
Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Lonely Villa

The Lonely Villa

1909
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Beast at Bay

A Beast at Bay

1912
×
★★
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry