zachthesnack has logged 393 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Unforgivable

Unforgivable

2006
×
Edit this entry  
31
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once

Once

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
21
One A.M.

One A.M.

1916
×
Edit this entry  
21
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wiseman

The Wiseman

1991
×
Read the review Edit this entry  
17
One of Those Days

One of Those Days

1988
×
Edit this entry  
17
Your Face

Your Face

1987
×
Edit this entry  
17
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★
Edit this entry  
17
Life and Freaky Times of Uncle Luke

Life and Freaky Times of Uncle Luke

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Santa, the Fascist Years

Santa, the Fascist Years

2008
×
Edit this entry  
17
How to Make Love to a Woman

How to Make Love to a Woman

1995
×
Edit this entry  
12
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
05
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In a Year with 13 Moons

In a Year with 13 Moons

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Seized

Seized

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hahaha

Hahaha

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
Edit this entry  
19
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love

Love

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
11
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
Edit this entry  
09
Dark Days

Dark Days

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Days

Dark Days

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Our Time

Our Time

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Empty Metal

Empty Metal

2018
×
Edit this entry  
07
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★½
Edit this entry  
01
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
Read the review Edit this entry