• The Flash

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Men

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Moonfall

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • The 355

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Zoey's Extraordinary Christmas

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½