Sort by

Zach has logged 328 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Becky

Becky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Horns

Horns

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry