RSS feed for Zachary
  • Spider-Man: Far from Home

    Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

    Spidey mane

  • Toy Story 4

    Toy Story 4

    ★★★★

    I am trash

  • Avengement

    Avengement

    ★★★

    If you fuck with mindless ass beating, bone-crunching prison revenge movies then this could be right up your alley

  • Brightburn

    Brightburn

    ★★★

    Brightburn is Superman’s origin story but if he became a evil psycho lil bastard instead of a good boy nerd

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★★

    VISUAL COCAINE

  • The Hitman's Bodyguard

    The Hitman's Bodyguard

    ★★★

    The cuss word, "motherfucker", is said a total of thirty-four times, twenty-two of which are said by Samuel L Jackson.

  • The Beach Bum

    The Beach Bum

    ★★★

    Not bad, Martin Lawrence feeds a parrot cocaine

  • Dragged Across Concrete

    Dragged Across Concrete

    ★★★★

    All hail S. Craig Zahler and his slow burn brutality

  • Triple Threat

    Triple Threat

    ★★★

    Story is all over the place and it plays like a low budget Expendables but with actual ass beaters instead of old ass wrinkled up action stars. What makes the movie watchable is getting to see Tiger Chen, Iko Uwais and Tony Jaa kick each others asses and then team up and beat other people’s asses. Scott Adkins, Black Dynamite and Micheal Bisping is nice lil bonus as well. It has a early to mid 90’s shitty action movie vibe and I kinda fuck with that,

  • The Stepfather

    The Stepfather

    ★★★½

    Father knows best

  • Holmes & Watson

    Holmes & Watson

    This shit straight up sucked!

  • Triple Frontier

    Triple Frontier

    ★★½

    I enjoy some of the cast in this movie, it’s got some decent action in it as well but what really sold me on it was starting and ending  the movie with Metallica songs. Also Pantera is in the soundtrack. 🤘🏽