RSS feed for zackclemmons

zackclemmons has logged 108 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heat

Heat

1995
×
Read the review Edit this entry  
27
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Edit this entry  
17
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Free Fire

Free Fire

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chris Gethard: Career Suicide

Chris Gethard: Career Suicide

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Art and Craft

Art and Craft

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Past Is a Grotesque Animal

The Past Is a Grotesque Animal

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Village

The Village

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Look & See: A Portrait of Wendell Berry

Look & See: A Portrait of Wendell Berry

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
This Is Martin Bonner

This Is Martin Bonner

2013
×
★★★★
Edit this entry