RSS feed for zackclemmons

zackclemmons has logged 35 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mad Max

Mad Max

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Heat

Heat

1995
×
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Free Fire

Free Fire

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Death

Black Death

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Training Day

Training Day

2001
×
★★
Edit this entry  
09
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
'71

'71

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry