RSS feed for zackclemmons

zackclemmons has logged 20 entries for historical films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
Read the review Edit this entry  
12
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
The Young Karl Marx

The Young Karl Marx

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Show Me a Hero

Show Me a Hero

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
Edit this entry  
13
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Of Gods and Men

Of Gods and Men

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Edit this entry  
05
Last Days in the Desert

Last Days in the Desert

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Russian Woodpecker

The Russian Woodpecker

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Edit this entry