RSS feed for zackclemmons

zackclemmons has logged 34 entries for mystery films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
Read the review Edit this entry  
24
Free Fire

Free Fire

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Village

The Village

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
30
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Return

The Return

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Son

The Son

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fletch

Fletch

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Death

Black Death

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Devil

Devil

2010
×
★★
Edit this entry  
30
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry