• The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • West Side Story

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Cry Macho

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Kate

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

  • Copshop

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

  • The Power of the Dog

  • Belfast

  • Candyman

  • The Protégé

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Raging Fire

  • Free Guy

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★★

  • Pig

  • Fear Street: 1666

  • The French Dispatch

  • After Yang

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Wrath of Man

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Son

    ★★★½

  • Chaos Walking

  • Boss Level

  • Willy's Wonderland

  • Judas and the Black Messiah

  • Coming Home in the Dark

  • Prisoners of the Ghostland

  • The Little Things

    ★★½

  • News of the World

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Monster Hunter

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½